Akü Garanti

Akü Garanti

Modern araçlar, giderek daha fazla sayıda elektrik enerjisi ile çalışan bileşenle donatılmaktadır. Bu nedenle araçların yüksek performansa sahip güvenilir enerji kaynakları ile beslenmeleri gerekir. Akülerin modern teknoloji ile donatılmaları ve korozyona dayanıklı bir tasarıma sahip olmaları gerekir. Bosch aküler, farklı tiplerde araçlara uzun dönemler boyunca ihtiyaç duydukları enerjiyi sağlar.

Bosch Car Service'te satın alınan ve takılan Bosch Binek Araç Aküleri, 2 yıl sınırsız kilometre garantisi ile satılmaktadır.


2 yıllık garanti süresi, montaj tarihinden itibaren başlar ve sadece akünün takıldığı araç için geçerlidir. Akü takılmadan önce, bir Bosch Car Service teknisyeni, doğru çalıştığından emin olmak için araçtaki şarj sistemini inceleyecektir. Şarj sistemiyle ilgili bir sorun varsa, garantinin geçerli olması için Bosch akü takılmadan önce şarj sistemini onarmak için Bosch Car Service’e onay verilmelidir.
 
Yeni Bosch akü, araca takılmadan önce Bosch Akü BAT 131 Akü Test Cihazı kullanılarak test edilecek ve test raporunun bir kopyası bir garanti klasöründeki satın alma faturasına eklenecektir. Garanti kapsamında bir talepte bulunurken bu üç belgenin de Bosch Car Service’e sunulması gerekecektir. Garanti sadece Türkiye'deki Bosch Car Service merkezlerinde satın alınan ve takılan Bosch S3, S4, S4 E, S5 ve S5 A binek araç aküleri için geçerlidir. Kiralık araçlar, şirket araçları, ticari amaçlar veya motor sporları için kullanılan araçlar bu garanti kapsamında değildir ve araç el değiştirdiğinde garanti devredilemez.
 
Bu garanti kapsamında bir talepte bulunabilmek için, araç, akü için satın alma faturasını ve akünün araca takıldığı anda yapılan akü testinin raporunu içeren garanti klasörü ile birlikte Türkiye'deki herhangi bir Bosch Car Service’e götürülmelidir. Bosch Car Service, bu garanti koşullarına bağlı olarak aküyü ücretsiz olarak değiştirecektir.

Akü

Aracın türü ne olursa olsun aracın en az değişim görmüş bölümü aküdür. Aküsü biten araçlar, genellikle yolda kalmakta ve hiç bir şekilde çalışmamaktadır. Lastik tamircisini, oto elektrikçiyi her an her yerde bulmak kolaydır. Fakat akü bakımı için servis o an bulunabilecek bir durum değildir. Akü bakımı için akünün bağlı olduğu servise gidilmesi gerekir.  Adana akü servisi uzmanlarımızın yardımı ile akü sağlığınızı öğrenebilirsiniz.

Akü Arızaları Nelerdir?

1. Uzun süre radyo, lamba vb. açık kalması
2. Çok sık kontak açıp kapatma
3. Park halindeyken kullanılan kahve makinesi, buzdolabı gibi küçük ekipmanlar
4. Aracın sezonluk kullanımı veya sık kullanılmaması
5. Aracın şarj sisteminde meydana gelen arızalar
6. Araçta elektriksel tüketimlere bağlı oluşan kaçaklar

Akülerde Garanti

Bilindiği üzere aküler için belirlenmiş olan bir garanti süresi yoktur. Aküler satışa çıktığı andan itibaren iki yıl içerisinde kullanılabilmektedir. Kullanım sıklığı ve kullanım şekline bağlı olarak bu sürelerde değişimler yaşanmaktadır. İyi bakılan bir akü iki üç yıl dayanırken iyi bakılmayan bir akü kısa süre içerisinde bozulmaktadır.

Her araca takılan akü aynı doğrultuda çalışmamaktadır. Bazı yük taşıtları için akü garanti süresi bir yıl olarak belirlenmiştir. Sürekli uzun yol yapan ve kullanılan bir aracın akü değişim süresi daha kısadır.

Akülerin garanti işlemleri kendi yetkili bayii üzerinden yapılmaktadır. Her akünün bakım işlemi kendi firmasına aittir. Aküye başka bir servisin bakması durumunda akü garanti kapsamı dışına çıkmaktadır. Uygun fiyatlar ile akü değişimi için Adana akü servisinde doğru adrestesiniz.

Adana akü hizmeti

Araçlarda elektrik enerjisi akü ile karşılanır. Akü sağlam olduğunda aracınız yolda kalmaz ve her şartta zorlanmadan daha kolay çalışır. Araçların ihtiyacını hızlı karşılamak için Adana akü bir çözüm olarak ortaya çıkmaktadır. Elektrik aksamının enerji ihtiyacı akü ile karşılanır. O halde akünün her zaman sağlam ve çalışır olması gerekir. Servisimizce hazırlanmış olan hizmetlerde akü ile ilgili her ihtiyacınız hemen karşılanmaktadır. 
 

Adana Akü Ölçüm, Bakım Ve Değişim

Aracınızın performansını kullandığı enerjiler belirleyebilir. Elektrik enerjisinin kesintisiz gelmesinde Adana akü her zaman güvenilir bir çözüm şeklinde karşınıza gelmiştir. Oto elektrik aksamına uygun olarak her ihtiyacınız servisimizin düzenli çalışmaları ile yerine gelmek durumundadır.
 

İlgili Konular

Baskı Balata Arızası Belirtileri

Baskı Balata Arızası Belirtileri

Rehbere git

Kar lastiği varken zincir kullanmaya gerek var mı?

Kar lastiği aracın soğuk havalarda yol tutuşunu arttırmak için kullanılmaktadır. Yoğun kar yağışı ve buzlanmalarda aracın çekiş gücü azalmaktadır. Güvenli bir sürüş için zorlu hava koşullarında gereken önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu güvenlik önlemlerinden biri kar lastiği diğeri ise lastiklerde zincir kullanımıdır. Temelde aynı amaç için kullanılan kar lastikleri ve zincirler bazı durumlarda kafa karıştırıcı olabilir. Kar lastiğinin kullanımı esnasında zincir kullanıma ihtiyaç duyulmadığı düşünülmektedir. Kısmen doğru olan bu durumda bazı istisnalar bulunmaktadır.

Rehbere git
Kar lastiği varken zincir kullanmaya gerek var mı?
Otomatik Şanzıman Beyni Arızası Belirtileri

Otomatik Şanzıman Beyni Arızası Belirtileri

Rehbere git

Lastiğin ısınmasının en büyük nedeni nedir?

Lastik neden ısınır sorusunu müşterilerimizden oldukça fazla duyuyoruz. Özellikle de yaz aylarında lastik ısınmasından dolayı servisimize gelen sürücülerimizin sayısı artıyor. Aracınızın lastikleri mevsimlerin değişmesine karşı çok hassastır. Kışın soğuk havanın lastik basıncını düşürmesi gibi, sıcak yaz aylarında da lastik basıncınız artar. Lastik basıncındaki artış iki faktöre bağlıdır. Birincisi, yaz aylarında havada çok daha fazla nem ve sıcaklık olmasıdır. Nem çoğu zaman lastiklerinizi kötü etkiler. Çok nemli olmayan günlerde bile, yüksek sıcaklıklar sebebiyle lastik ...

Rehbere git
Lastiğin ısınmasının en büyük nedeni nedir?