Araç Göçük Düzeltme

Araç Göçük Düzeltme

Araçlarda oluşan göçüklere yönelik araç göçük düzeltme işlemleriyle çözüm üretmek mümkün. Kaporta hasarını gidermek ve boyanın zarar görmesini önlemek adına bu profesyonel seçeneği tercih etmek gerekir.

Araçların trafikte seyrederken ya da park halindeyken çarpmalara maruz kalması mümkündür. Çarpışmaların çok şiddetli olmadığı durumlarda bölgesel göçükler ortaya çıkar. Bu göçükler kaportada hasar anlamına gelse de boyada ciddi sorunlar olmaz. Böylesi durumlarda da boyasız göçük giderme seçeneği gündeme gelir. Adana Araç Göçük Düzeltme, Çukurova Boyasız Göçük Düzeltme işlemlerinizde en iyi sonuçları sunmaktayız

Boyasız Göçük Düzeltme Nedir?

Araçlarda ortaya çıkan göçükler görsel olduğu kadar işlevsel olarak da ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu çerçevede boyasız göçük düzeltme işlemi gerçekleştirilmektedir. Burada amaç boya işlemi yapılmaması ve mevcut boyanın da hasar görmeden göçüğün giderilmesidir. Boyasız göçük düzeltmenin araç göçük işlemlerinde en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir.
Siz de boyasız göçük düzeltme işlemlerinden fayda sağlamak istiyorsanız aşağıdaki avantajları elde edebileceğinizi bilmelisiniz.

  • Aracınızın orijinal görüntüsünde herhangi bir bozulma ortaya çıkmaz,
  • Araçta boya işlemi yapılmaksızın göçük giderilmektedir,
  • Aracın ikinci el satışında değer kaybına uğraması engellenmektedir,
  • Yüksek maliyetli işlemlerden kurtulmanızı sağlar.

Araç Göçük Düzeltme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Profesyonel bir bakış açısıyla gerçekleştirilmesi gereken göçük düzeltme işlemleri hasarın çapına, derinliğine ve şekline bağlı olarak ele alınmaktadır. Ön inceleme sonrasında hangi ekipmanların kullanılacağına karar verilmektedir. Daha sonra göçük düzeltme işlemi yapılarak %90’a varan başarı oranıyla sonuçlar alınmaktadır.
Göçük düzeltme işlemi gerçekleştikten sonra hedef tamamen aracın görüntüsünü eski haline getirmektir. Bu nedenle de her işlemde aracın daha büyük zararlarla karşılaşması önlenmektedir.

Göçük Düzeltme Her Araca Uygulanır mı?

Oto göçük düzeltme işlemleri, araç marka ya da modeline bağlı olarak değişkenlik gösteren bir hizmet değildir. Bu nedenle de göçük düzeltme işlemi yapılması arzu ediliyorsa marka ve modelden ziyade göçüğün durumu dikkate alınmalıdır. Ön incelemeler sonrasında göçük düzeltme ya da boyasız göçük düzeltme işlemlerine başvurulmalıdır.
Profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilen boyasız göçük düzeltme işlemleri sayesinde hem kaliteli hem de kusursuz sonuçlar elde etmeniz mümkün olacaktır.

İlgili Konular

Kar lastiği varken zincir kullanmaya gerek var mı?

Kar lastiği varken zincir kullanmaya gerek var mı?

Kar lastiği aracın soğuk havalarda yol tutuşunu arttırmak için kullanılmaktadır. Yoğun kar yağışı ve buzlanmalarda aracın çekiş gücü azalmaktadır. Güvenli bir sürüş için zorlu hava koşullarında gereken önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu güvenlik önlemlerinden biri kar lastiği diğeri ise lastiklerde zincir kullanımıdır. Temelde aynı amaç için kullanılan kar lastikleri ve zincirler bazı durumlarda kafa karıştırıcı olabilir. Kar lastiğinin kullanımı esnasında zincir kullanıma ihtiyaç duyulmadığı düşünülmektedir. Kısmen doğru olan bu durumda bazı istisnalar bulunmaktadır.

Rehbere git

Motor Neden Yağ Yakar?

Motor neden yağ yakar sorusunun tüm araç sahiplerini yakından ilgilendirdiğini söylememiz gerekir.

Rehbere git
Motor Neden Yağ Yakar?
Baskı Balata Arızası Belirtileri

Baskı Balata Arızası Belirtileri

Rehbere git

Kış şartlarında hangi lastikler daha iyi tutunma sağlar?

Hava sıcaklıkları 7 derecenin altına düştüğünde kış lastiği kullanımına geçilmesi gerekmektedir. Zorlu hava koşullarında kullanılan kış lastiği kaygan zeminde daha iyi yol tutuşu sağlamaktadır. Güvenli bir sürüş deneyimi lastiklerin yol tutuşunun iyi olması gerekmektedir. Bu yüzden mevsime ve araç modeline uygun olan lastik seçimi yapılmalıdır. Kış aylarında kullanılan lastik özel yapısı sayesinde kaygan ve zorlu zeminlerde konforlu bir sürüş sağlamaktadır. Kış lastiklerinde olması gereken özellikler şu şekildedir;

Rehbere git
Kış şartlarında hangi lastikler daha iyi tutunma sağlar?