Araç İçi Aydınlatma

Araç İçi Aydınlatma

Araç içi aydınlatma sistemleri, sürücülerin performansını etkilerken araç içerisindeki konforu sağlamada oldukça değerlidir.

Konforun yanı sıra sürüş deneyimini de iyileştiren bu sistemler güvenliği sağlar. Hem konfor hem de güvenliği destekleyen araç içi aydınlatma çözümleri kontrollerinin yapılmasını sağlamalısınız. Böylelikle sürüş deneyimini iyileştirerek aracınızın ihtiyaçlarınıza kusursuz bir çözüm sunmasına dikkat etmelisiniz.

Araç İçi Aydınlatma Çözümleri Nelerdir?

Otomobil içerisinde sürüşü daha konforlu bir hale getiren ve kullanım sırasında problemleri ortadan kaldıracak aydınlatma sistemlerine ihtiyaç vardır. Her bir sistemin kendine has özellikleri ve görevleri olduğundan sürücüler için bu sistemlerin bakım – onarımının yaptırılması gereklidir. Aşağıda en önemli araç aydınlatma çözümlerine daha yakından göz atabilirsiniz.

Gösterge Lambaları
Otomobilin ön panelinde yer alan gösterge lambaları oto aydınlatma çözümlerinden bir tanesidir. Sürücüye motor, yağ ve diğer bütün sistemlerle alakalı bilgi veren göstergelerin çalışmaması ciddi bir sorundur. Bu nedenle araç aydınlatma çözümlerinden olan gösterge lambalarının sorunsuz çalıştığından emin olmak gerekir.

Tavan Lambaları
Sürücülerin araç içerisinde en çok ihtiyaç duydukları çözümlerden bir tanesi de tavan lambalarıdır. Gece saatlerinde otomobille ilerlerken ya da park halindeyken araç içerisindeki eylemleri daha güvenli bir noktaya taşımak adına tavan lambaları kullanılmaktadır. Her araçta bulunan ancak kontroller sırasında göz ardı edilen tavan lambalarının araç içi emniyeti sağlamak adına bakımı yapılmalıdır. Aksi takdirde ihtiyaç anında bu sistemleri kullanmamanın sonuçlarına katlanmak söz konusu olur.
Otomobil içerisinde tavan ve gösterge lambaları dışında okuma lambası, bagaj lambası, torpido gözü lambası ve zemin aydınlatmaları seçenekleri vardır. Araç içi aydınlatması olarak bilinen bu sistemleri doğru bir şekilde kullanmak sürüş deneyimini oldukça iyileştirecektir.

Araç İçi Aydınlatma Bakımı Neden Önemli?

Otomobilinizi kullanırken araç içerisinde ve dışında yerleştirilmiş her bir parça güvenliğinizi sağlamak adına tercih edilmiştir. Bu nedenle de araç içi aydınlatma sistemlerini kullanmasanız dahi çalışır halde tutmanız gerekir. Emniyet ve konforu sağlamada önemli olan bu sistemler ihtiyaç anında hayat kurtarıcı bir etki yapabilecektir. Araç aydınlatma sistemlerinde profesyonel destek alarak bakım ve onarım çözümlerinden faydalanabilirsiniz. Araç İçi Aydınlatma, Araç İçi Ambiyans Aydınlatma, araç içi led aydınlatma gibi çalışmaları kaliteli ürünlerle uygulamaktayız.

İlgili Konular

Kar lastiği varken zincir kullanmaya gerek var mı?

Kar lastiği varken zincir kullanmaya gerek var mı?

Kar lastiği aracın soğuk havalarda yol tutuşunu arttırmak için kullanılmaktadır. Yoğun kar yağışı ve buzlanmalarda aracın çekiş gücü azalmaktadır. Güvenli bir sürüş için zorlu hava koşullarında gereken önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu güvenlik önlemlerinden biri kar lastiği diğeri ise lastiklerde zincir kullanımıdır. Temelde aynı amaç için kullanılan kar lastikleri ve zincirler bazı durumlarda kafa karıştırıcı olabilir. Kar lastiğinin kullanımı esnasında zincir kullanıma ihtiyaç duyulmadığı düşünülmektedir. Kısmen doğru olan bu durumda bazı istisnalar bulunmaktadır.

Rehbere git

Lastiğin ısınmasının en büyük nedeni nedir?

Lastik neden ısınır sorusunu müşterilerimizden oldukça fazla duyuyoruz. Özellikle de yaz aylarında lastik ısınmasından dolayı servisimize gelen sürücülerimizin sayısı artıyor. Aracınızın lastikleri mevsimlerin değişmesine karşı çok hassastır. Kışın soğuk havanın lastik basıncını düşürmesi gibi, sıcak yaz aylarında da lastik basıncınız artar. Lastik basıncındaki artış iki faktöre bağlıdır. Birincisi, yaz aylarında havada çok daha fazla nem ve sıcaklık olmasıdır. Nem çoğu zaman lastiklerinizi kötü etkiler. Çok nemli olmayan günlerde bile, yüksek sıcaklıklar sebebiyle lastik ...

Rehbere git
Lastiğin ısınmasının en büyük nedeni nedir?
Lastik değişimi kaskoyu bozar mı?

Lastik değişimi kaskoyu bozar mı?

Kasko aracın herhangi bir hasar alması durumunda zararların karşılanması için yaptırılan sigorta işlemleridir. Bu sigortanın amacı araç sahibinin uğrayacağı zararların telafi edilmesidir. Kaskoyu yaptırmak zorunlu değildir fakat yaptıran araç sahiplerinin avantajlı olduğu bir durumdur. Kasko genel olarak trafik kazaları, aracın yanması, aracın herhangi bir parçasının çalınması ve ferdi kayıpları güvence altına almaktadır. Araç için yaptırılan kasko bazı durumlarda geçersiz hale gelebilmektedir. Lastik değişimi kaskoyu bozar mı sorusu bir çok sürücünün merak ettiği konular a...

Rehbere git

Kış şartlarında hangi lastikler daha iyi tutunma sağlar?

Hava sıcaklıkları 7 derecenin altına düştüğünde kış lastiği kullanımına geçilmesi gerekmektedir. Zorlu hava koşullarında kullanılan kış lastiği kaygan zeminde daha iyi yol tutuşu sağlamaktadır. Güvenli bir sürüş deneyimi lastiklerin yol tutuşunun iyi olması gerekmektedir. Bu yüzden mevsime ve araç modeline uygun olan lastik seçimi yapılmalıdır. Kış aylarında kullanılan lastik özel yapısı sayesinde kaygan ve zorlu zeminlerde konforlu bir sürüş sağlamaktadır. Kış lastiklerinde olması gereken özellikler şu şekildedir;

Rehbere git
Kış şartlarında hangi lastikler daha iyi tutunma sağlar?