Motor Neden Yağ Yakar?

Motor Neden Yağ Yakar?

Motoru koruması için kullanılan yağ bazı durumlarda yanma odasına kaçar ve yağın yanma durumu ortaya çıkar. Bu durum aracı pek çok yönden olumsuz etkiler. Yağın eksilmesine ek olarak yağ yanması yüzünden motor ve egzoz sisteminin zarar görmesi söz konusu olur.
 
Araç motorunda piston ucunda yer alan segmanlar zaman içinde gevşeyebilir. Bu gevşemeye bağlı olarak yağın piston üzerine çıkması söz konusu olur. Bu durumda subaplar arızalanır ve yağ yanma odasına kaçarak burada yanar. Yağın yanması, beraberinde önemli sorunları getirir. Yağ eksilmesi yüzünden araç motorunun önemli bir zarar görmesi söz konusu olur.

Motor Neden Yağ Yakar?

Yağ Yakan Araç İçin Neler Yapılmalıdır?

Yağ Yakan Araç İçin Neler Yapılmalıdır?

Motor neden yağ yakar dersek bu cevabın sonuna bu konuda çözümleri de eklemek gerekir. Aracın yağ yaktığı anlaşıldıktan sonra çözüm için çok hızlı adımlar atmak gerekir. Öncelikli olarak zaman kaybetmeden yağ ölçümünün yapılması ve yağın tamamlanması gerekir. Yağ değişimi de çözümler arasında yer alır. Arızanın tamiri yapılmadığı için araç motoru yağ yakmaya devam edecektir. Bu sorunu ortaya çıkaran durumlardan kurtulmak için tam donanımlı bir servisin yardımına başvurmak gerekir.
 

Yağ Yakan Araç İçin Neler Yapılmalıdır?

Motor Yağ Yakma Belirtileri

Motor Yağ Yakma Belirtileri

Araç motorunun yağ yakmasına bağlı olarak birtakım belirtiler ortaya çıkar. İlk olarak yağı ölçerek yağın eksilip eksilmediğini anlayabilirsiniz. Araç egzozundan mavi duman geliyorsa bu da önemli bir belirti olarak kabul edilir. Yağ kapağının açılmasına bağlı olarak üfleme sorunu ortaya çıkıyorsa, aynı zamanda yağın da eksildiğini anlamak mümkün olur. Burada öne çıkan belirtilere bakarak aracın yağ kaçırdığını anlamak mümkün olur.
 

Motor Yağ Yakma Belirtileri

Motor Yağ Yakarsa Ne Yapmak Gerekir?

Motor Yağ Yakarsa Ne Yapmak Gerekir?

Araç yağ yaktığı sırada motor yağında eksilme olur. Böylelikle motorun hareketli parçaları zarar görmeye başlar. Motorun yağ yakması çok önemli bir sorun olmakla beraber, profesyonel bir şekilde çalışma ile ancak giderilir. Bu konularda hizmet veren servisimiz, altyapısı, teknolojisi ve usta kadroları ile hızlı çözümler oluşturur.
 
Motor yağının neden yandığını ve bununla birlikte nasıl giderilmesi gerektiğini yaptığımız çalışmalarla ortaya koyarız. Modern, gelişmiş iş istasyonlarımız bu tür çözümlerin ortaya çıktığı güvenilir adreslerdir. Kullandığımız yüksek ekipman kalitesi ile hızlı çözümler oluştururuz. Bilinçli ve kabiliyetli olan teknisyenlerimiz, her türlü sorun konusunda yeteneklerini ortaya koyar. İşlem sonrasında motor yağı değiştirilirken aracın motorunun güven içerisinde olduğu bilinir. Servisimize ve hizmetlerimize güvenebilirsiniz.
 

Motor Yağ Yakarsa Ne Yapmak Gerekir?